کرونا و ورزش

فیت ترینی عزیز سلام، امروز قصد داریم تا راجع به تاثیر ویروس کرونا بر ورزش و راه کارهای آن صحبت کنیم.

باشگاه ها به دلیل جمعیت بالا و کنترل نشده شرایط انتقال را دارند و به انتقال این ویروس کمک میکنند به همین دلیل شاهد بسته شدن باشگاه ها در کشورمان هستیم.

با بسته شدن باشگاه ها و به دلیل آلودگی وسایل ورزشی در پارک ها افراد چگونه میتوانند ورزش کنند؟

چه کسانی ورزش نکنند؟

ابتدا به افرادی که این روز ها ورزش برایشان ممنوع است و خطر ریسک ابتلا به کرونا در آنها بالا می رود میپردازیم:

افرادی که تب دارند، چه تب شدید و چه تب خفیف، تب به دلایل مختلف رخ میدهد ولی دلیل آن هرچه باشد باعث کاهش آب در بدن است ورزش کردن هنگام تب باعث تشدید این موضوع میشود که بسیار خطرناک است. بنابراین اگر تب دارید استراحت کنید و ورزش نکنید.

افرادی که سرفه میکنند، سرفه کردن یک پاسخ طبیعی از طرف بدن هنگام ورود چیزی ناشناخته به درون بدن است پس با یکی دو سرفه نباید نگران شد اما اگر مدام سرفه میکنید بهتر است مدتی دست از تمرین بکشید و استراحت کنید.

افرادی که اسهال و یا استفراغ دارند، هنگام اسهال و استفراغ بدن آب زیادی از دست میدهد، ورزش نیز این شرایط را تشدید میکند پس در این شرایط نیز چند روزی استراحت کنید.

Nike HO12 Running 2 original min scaled - کرونا و ورزش

در کل اگر خدای نکرده علائمی شبیه به سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا دارید بهتر است استراحت کنید و ورزش را تا بهبودی کنار بگذارید زیرا در این شرایط سیستم ایمنی شما نیاز دارد تا با بیماری مقابله کند و با انجام ورزش شما کار را برای سیستم ایمنی خود سخت خواهید کرد. البته ورزش باعث بهبود عملکرد ایمنی انسان میشود اما قبل از بیماری، بنابراین در این مدت استراحت کنید.افراد سالم که میخواهند ورزش کنند بهتر است داخل خانه ورزش کنند.

چند تمرین که میشود در خانه و بدون نیاز به هیچ وسیله ای انجام داد:

بهتر است ترکیبی از ورزش های بالا را در 4-3 ست انجام دهیم .

منبع : فیت ترین

www.fittarin.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *