پروتئین کازئین

Casein Protein min - پروتئین کازئین

در ساختار پروتئین کازئین حدود 20 اسید آمینه وجود دارد.کازئین شیر حدود 75-85 درصد پروتئین شیر را تشکیل میدهد.

کازئین به طور معمول به صورت خالص در شیر وجود ندارد ،بلکه اول به صورت کازئینات کلسیم بوده و با جذب فسفات کلسیم،فسفو کازئینات کلسیم ایجاد میشود.

کازئین به خاطر ساختار و مواد چربی که در ساختار خود دارند جز پروتئین های دیر هضم است.

مطالعات نشان می‌دهد بدنسازانی که از  پروتئین کازئین در کنار تمرینات مقاومتی شدید استفاده کردند، بهتر از کسانی که به آن‌ها ترکیبی از پروتئین وی، BCAAs و مکمل گلوتامین داده شد، عمل کردند.

نوشیدن یک لیوان شیر غنی شده با کازئین قبل از خواب، ترمیم و رشد عضلانی را افزایش می‌دهد و  استقامت و عملکرد بدن را بهبود می‌بخشد.

 

کازئین و لاغری؟

پروتئین کازئین با افزایش وزن و ساخت توده عضلانی، مرتبط است. اما با توجه به مطالعه‌ای که درمجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شد، به کاهش وزن نیز کمک می کند.

در طول این مطالعه، دو رژیم غذایی مورد مقایسه قرار گرفت که یکی با ۱۰ درصد انرژی دریافتی از کازئین و دیگری با ۲۵ درصد انرژی دریافتی از کازئین، بود.

در  افرادی که ۲۵ درصد انرژی دریافتی از کازئین بود، افزایش سیری و مصرف انرژی دیده شد. محققان نتیجه گیری کردند که مصرف کازئین بیشتر می‌تواند بالانس چربی و عضله بدن را بهبود ببخشد و به کنترل وزن کمک کند.

مقدار مصرف و زمان مصرف:

این مکمل  حدود 5-7 ساعت زمان برای جذب کامل نیاز دارد.

با توجه به زمان طولانی جذب،مصرف پروتئین کازئین در وعده قبل از خواب که بدن در شرایط بی غذایی قرار میگیرد میتواند بسیار ایده آل باشد زیرا اسیدهای آمینه آن به کندی آزاد و جذب شده و در این مدت در اختیار بدن قرار میگیرد.مصرف این مکمل به فاکتورهایی نظیر وزن ،قد،شدت تمرین و شرایط فرد بستگی دارد.با توجه به شرایط بالا برای یک ورزشکار در سطوح بالا مصرف 0.4 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مصرف کازئین توصیه میشود که بهترین زمان مصرف هم قبل از خواب است.

Casein Protein Powder 2 min - پروتئین کازئین

فیت ترین

 

فیت ترین | فروشگاه و مطالب ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *