مکمل ورزشی BCAA

 مکمل BCAA

مکمل BCAA  یا همان آمینو اسید های شاخه دار یکی از پرطرفدارترین مکمل ها بین ورزشکاران آماتور و حرفه ای است.

سه آمینو اسید شاخه‌دار لوسین،ایزولوسین و والین  از سودمند ترین ها میباشند و مکمل های زیادی در دنیا بر پایه  این سه اسید آمینه ساخته شده اند.

آمینو اسید ها در بدن وظایف بسیاری دارند از ساخت و بازسازی بافت ها گرفته تا شرکت در فعالیت های شیمیایی مورد نیاز در بهبود کارایی مغز.

اسید آمینه ضروری زنجیره دار به علت آنکه بعد از هضم پروتئین در کبد به اسید های آمینه مجزا تبدیل میشوند و در ساخت پروتئین های جدید و جهت سوخت در اختیار بدن قرار میگیرند، بسیار مهم هستند.

مقدار مصرف BCAA :

مطالعات نشان داده که مقدار دریافتی مکمل BCAA روزانه 5تا20 گرم به شکل قرص و یا 1 تا 7 گرم در هر لیتر به شکل مایع هیچگونه اثر مخرب و مغایری ندارد.

زمان مصرف BCAA :

برای یک ورزشکار آماتور در زمان های قبل و بعد از تمرین مصرف روزانه 8 گرم BCAA در کنار رژیم مناسب جوابگوست.بهترین زمان مصرف BCAA قبل و بعد از تمرین و تا حدودی قبل از صبحانه پیشنهاد شدهاست.

IMG 6741 e1489258944928 300x296 min - مکمل ورزشی BCAA

عوارض احتمالی استفاده ناصحیح از مکمل BCAA :

مصرف بیش از حد مکمل BCAA ممکن است مانع از جذب دیگر آمینواسیدهای موجود در رژیم غذایی شود و باعث ناراحتی های معده و روده شود. بنابراین از مصرف بیش از اندازه این مکمل ( مکمل BCAA ) اجتناب کنید.اسید آمینه های شاخه دار در غذای سرشار از پروتئین وجود دارند و هرچه کیفیت منبع پروتئینی بیشتر باشد میزان BCAA موجود در آن نیز بیشتر است.‌‌

در بین تمام مواد و منابع پروتئین، پروتئین آب پنیر دارای بالاترین مقدار BCAA است.

 

فیت ترین 

 

فیت ترین | فروشگاه و مطالب ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *