آموزش حرکت زیر بغل سیم کش از جلو (لت) در بدنسازی

 

زیر بغل سیم کش از جلو (لت)

نحوه اجرا زیر بغل سیم کش از جلو (لت):

۱-برای شروع حرکت در مقابل دستگاه لت بنشینید،میله ی سیم کش را که در بالای دستگاه قرار دارد توسط دستان خود گرفته و دست ها را بیشتر از عرض شانه فاصله دهید.

۲-میله دستگاه را به سمت پایین بکشید و تا بالای قفسه سینه خود بیاورید مکث کرده.

۳-به حالت شروع حرکت برگردید و میله ی دستگاه را به نقطه شروع برگردانید.

زیر بغل سیم کش از جلو (لت)

نکات آناتومیک:

یکی از نکات آناتومیکی درحرکت زیر بغل سیم کش از جلو (لت) فاصله دست هاست،هرچه فاصله دست ها بیشتر باشد فشار بیشتری به بخش بیرونی عضلات پشت،قسمت پشتی دلتوئید و بخش بالایی خارجی پشتی بزرگ وارد میشود.هرچه دست جمع تر باشد فشار به قسمت پایینی داخلی پشتی بزرگ و ذوزنقه وارد میشود.

از دیگر نکات مهم وضعیت تنه است هرچه تنه صافتر و آرنج عمود بر زمین حرکت کند قسمت پایینی پشتی بزرگ و ذوزنقه پایینی درگیر خواهند بود. هرچه تنه به سمت عقب متمایل شود فشار به بخش بالایی پشتی بزرگ و ذوزنقه میانی منتقل میشود.

وضعیت کف دست ها نیز موثر است وضعیت خنثی تمام عضلات پشتی در حرکت شرکت خواهند داشت در وضعیت سوپینیشن عضلات پایینی و داخلی و دوسر بازو اصلی هستند و در پرونیشن بخش بالایی خارجی پشتی بزرگ و ذوزنقه نقش اساسی دارند.

نکات مهم:

  • در طول اجرای حرکت کمر خود رو صاف نگه دارید و روی نیمکت دستگاه با کمر صاف بنشینید.
  • میله دستگاه را به پشت سر خود نبرید زیرا احتمال آسیب به شدت افزایش میابد.
  • برای ساده شدن حرکت میله را بازتر بگیرید و برای سخت شدن دست ها را نزدیکتر کنید.

سخن مربی:

داشتن عضلات پشت (  زیر بغل ) قوی و خوش‌فرم شما را کمر باریک و قدرتمند نشان می‌دهد و عضله لت یکی از عضلاتی است که تقویت آن بدن شما را به فرم ایکس که فرم محبوب اکثر بدن‌سازان است می‌رساند.

زیر بغل سیم کش از جلو (لت) یک حرکت کامل و عالی برای تقویت عضلات پشت است و باعث حجیم شدن آنها میشود و در مردان باعث ایجاد بدن ایکس شکل و در زنان باعث ایجاد فرم ساعت شنی میشود.

اگر شغلی دارید که مجبورید ساعت‌های طولانی بدون حرکت  بنشینید ( مانند: کارمندان و کسانی که با کامپیوتر کار میکنند و یا هنرمندان) و فرصتی نیز برای ورزش ندارید، به احتمال زیاد عضلات شانه شما به مرور زمان ضعیف می‌شوند. بنابراین این عضله مهم را فراموش نکنید زیرا ضعف عضلات پشتی باعث ایجاد کایفوز (قوز پشت ) میشود ، تمرین زیر بغل سیم کش از جلو (لت) را حتما در میان برنامه‌های خود بگنجانید .

عضلاتی که هنگام حرکت درگیر میشوند:

عضلات پشتی بزرگ

عضلات ذوزنقه

عضلات متوازی الاضلاع 

عضلات دو سر بازو

عضلات دلتوئید

عضلات اصلی:پشتی بزرگ

عضلات کمکی: عضلات ذوزنقه،متوازی الاضلاع و عضله دو سر بازو و دلتوئید

 

این مطلب را نیز بخوانید :  پشت بازو دیپ

منبع: فیت ترین

 

/https://fittarin.com

1 دیدگاه برای «آموزش حرکت زیر بغل سیم کش از جلو (لت) در بدنسازی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *