آموزش نحوه صحیح تنفس هنگام ورزش

تنفس صحیح انجام تمرین را برای ورزشکار راحت تر و ایمن تر خواهد کرد.

یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام تمرین بدنسازی تنفس صحیح است با رعایت این نکته ساده و در عین حال مهم تمرین ساده تر و موثرتری خواهیم داشت.

در حین تمرین از حبس کردن تنفس به شدت بپرهیزید.

تنفس در حین تمرین باید با ریتم صحیح و بدون وقفه باشد.

تنفس صحیح:

در بیشتر حرکات هنگامی که تنش بر روی عضلات افزایش می یابد نفس خود را خارج و تخلیه میکنیم، یعنی بازدم درست در بخش سخت حرکت انجام میشود و هنگام کاهش تنش (بخش منفی حرکت) دم را انجام میدهیم به عبارتی بخش ساده حرکت اکسیژن گیری میکنیم.

البته این روش در تمام سیستم های تمرینی صحیح نیست ولی برای اغلب آنها صادق است برای مثال در سیستم تمرینی نگاتیو تنفس به صورت معکوس انجام میشود.

وزنه برداران تمایل دارند در هنگام انجام آخرین تکرار حرکت مد نظرشان در یک ست نفس شان را حبس کنند .

اما باید این نکته را به خاطر داسته باشیم که حبس نفس طولانی در هنگام کار با وزنه باعث آسیب های جبران ناپذیری میشود، و در مورد وزنه برداران نیز نباید حبس کردن تنفس هنگام کل تکرار ها و کل طول ست باشد زیراکه عوارض زیادی در پی خواهد داشت.

هنگام حبس تنفس در ورزش فشار قفسه سینه ورزشکار به شدت بالا میرود و باعث افزایش فشار خون میشود که منجر به حوادث قلبی و عروقی و آسیب به دیواره عروق خونی خواهد شد.

فیت ترین

www.fittarin.com

2 thoughts on “آموزش نحوه صحیح تنفس هنگام ورزش

 • 1398-03-22 در t 00:04
  Permalink

  نمیدونستم نحوه نفس کشیدن موقع ورزش انقدر مهمه
  دمتون گرم

  پاسخ دادن
 • 1398-04-03 در t 16:35
  Permalink

  از وقتی بدنسازی کار میکردم صورتم پر جوش شده بود تا وقتی درست نفس کشیدن موقع ورزش رو یاد گرفتم ،قبلا نفسمو نگه میداشتم زیر وزنه از وقتی درست شده صورتم جوش نمیزنه ممنون که راهنمایی کردید

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *