تمرینات هوازی دشمن باسن؟

گروه فیت ترین قصد دارد تمرینات هوازی که دشمن باسن هستند را برای شما شناسایی کند.

امروزه داشتن باسنی برجسته و بزرگ از اهداف ورزشی بانوان است هرچتد که داشتن عضله سرینی قوی هم برای مردان و هم برای زنان ضروری است که آن را در مقاله ای دیگر توضیح خواهم داد.

سوال بسیاری از بانوان این است که آیا تمرینات هوازی باعث کوچک تر شدن باسن میشود ؟ 

پاسخ به این سوال بسیار ساده اما جالب است برخی از تمرینات هوازی باعث کوچک شدن باسن میشوند ،اگر بخواهیم شفاف تر توضیح دهیم اینگونه پاسخ خواهیم داد که تمرینات طولانی هوازی باعث از دست دادن چربی کل بدن میشود که باسن هم از این قاعده مستثنی نیست.

ابتدا 3 ورزش هوازی که دشمن باسن هستند را نام میبرم و در انتها 3 جایگزین مناسب برای آنها که هم باعث چربی سوزی میشوند و هم باسن را لاغر نمیکنند آموزش خواهم داد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با سرعت بالا پیاده روی طولانی میکنید شما در خطر لاغر شدن باسن هستید البته این ورزش ها برای قلب بسیار مفید هستند و همچنین اگر قصد دارید با چربی ران و پاهای خود مقابله کنید یکی از موثر ترین تمرینات ورزشی هستند اما اگر در مرحله ای هستید که میخواهید باسن خود را بسازید از این حرکت به شدت بپرهیزید. اما اگر این حرکت برای شما لذت بخش است و از انجام آن لذت میبرید بهتر است تردمیل خود را شیب دار کنید ویا روی سر بالایی این ورزش  را انجام دهید.

دومین مورد ورزش هوازی طولانی مدت است ورزش هایی مانند: استفاده از البتیکال و یا دوچرخه و یا استفاده از تردمیل به مدت 30 دقیقه و یا بیشتر که باعث کوچک شدن باسن خواهند شد. در این حالت شما حتما چربی سوزی خواهید داشت و کالری زیلدی خواهید سوزاند اما اگر از ورزش های های اینتنسیتی استفاده کنید و خود را به چالش بکشید بیشتر چربی میسوزانید.

سومین مورد ورزش های رقص گونه و ایروبیک هستند هرچند تمام 3 مورد ذکر شده ورزش های فوق العاده مفید و کمک کننده ای هستند اما برای ساخت باسن کمک زیادی نمیکنند.

tabata training min - تمرینات هوازی دشمن باسن؟

وجه مشترک این سه ورزش :

  • مدت زمان طولانی
  • شدت کم
  • استقامت پایین

که این سه فاکتور هیچ کمکی به ساخت باسن نمیکنند.

حالا میرسیم به ورزش های جایگزین هوازی که به ما در چربی سوزی کمک میکنند وباعث لاغر شدن باسن نیز نمیشوند:

مورد اول اسپرینت هست و شما میتوانید برنامه تردمیل رو اینجا ببینید که باعث میشود در یک زمان هم چربی سوزی کنید و هم قدرت عضلانی خود را بالا ببرید و در ساخت عضلات سرینی( باسن ) هم به شما کمک خواهد کرد.

دومین مورد بیشتر مناسب کسانی که لاغر هستند است و کمک میکند که عضلات پای قوی نیز بسازید و آن اسپرینت با دوچرخه ثابت است این ورزش کمک میکند که چربی سوزی و افزایش عضله را به صورت هم زمان تجربه کنید.

سومین مورد بالا رفتن از پله با جلیقه وزنه است با این کار علاوه بر کاهش چربی بدن عضله باسن را فعال کرده اید و باعث میشوید باسن بزرگ تری داشته باشید. با سرعت زیاد بالا بروید و آرام و آهسته از پله ها پایین بروید تا عضلات شما استراحت کنند و این کار را تکرار کنید.

منبع : فیت ترین

کپی کردن با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم بلا مانع است.

wwww.fittarin.com

 

 

2 thoughts on “تمرینات هوازی دشمن باسن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *